Tavaly közel 8000 facsemetét telepítettek a Budapesti Közművek Nonprofit Zrt. FŐKERT Kertészeti Divíziójának munkatársai, idén pedig további 6000 új, őshonos fa talál otthonra a területen. A cél az erdő teljes megújítása és a természetes körülmények visszaállítása.
A 2024. január 1-vel természetvédelmi területté nyilvánított erdőrészen a szakemberek ún. teljes körű fafejcserés erdőátalakítást végeznek – árulta el Bajor Zoltán, a területet kezelő FŐKERT Divízió Természetvédelmi- és Erdőkezelési Osztályának vezetője. A helyszín korábban szinte teljesen kopár volt, alig rendelkezett növényzettel, ezért első fázisban a szakemberek tájidegen, de sivár körülmények között is megélő akácosokat telepítettek ide. Ez az invazív fafaj egyfajta „előőrsként” képes volt előkészíteni a terepet, és megágyazott a tájra jellemző, de némileg igényesebb őshonos fafajoknak.
Előzmények
A városi erdőkezelés elvei szerinti erdőmegújítási munkálatok zajlottak a káposztásmegyeri Farkaserdőben 2024 első negyedévében, melyekre nagy szükség volt a növényzet elöregedése és a klímaváltozás intézte kihívások miatt.
- Megszűnik Budapest önálló város lenni?
- Kertavató – Megújult Újpest első közösségi tankertje
- TÁJÉKOZTATÓ FÖLDI SZÚNYOGGYÉRÍTÉSRŐL
- Bölcskénél – Tolna vármegye – találták meg a budafoki hajóbaleset áldozatát
- KÖZLEMÉNY – Újpest Önkormányzata a Megyeri Csárdáról: felelősen, a közösségi és jogi szempontokat egyaránt mérlegelve jár el